Projekt eTwinning "Bezpieczne @-y"

Pomysł na przedsięwzięcie zrodził się podczas pierwszego krajowego seminarium kontaktowego e-twinning w Krakowie. Łączą nas wspólne coroczne działania podejmowane w ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Projekt dotyczy bezpieczeństwa w sieci. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające w Internecie. Młodzież i dzieci w różnym wieku dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z pobytu w cyberprzestrzeni.

Partnerzy projektu

Stworzyliśmy chmury wyrazowe "Bezpieczne @-y"

Stworzyliśmy wiel propozycji LOGO naszego projektu

Stworzyliśmy wiele propozycji logo projektu. Już wkrótce rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę. Oto kilka propozycji:

Nasze doświadczenia z Internetem

Nasi uczniowie przygotowali "mówiące zdjęcia", w których określili czym dla nich jest Internet, ile czasu mu poświęcają i z czym kojarzy im się bezpieczeństwo w Sieci.Zagrożenia czyhające na nas w Internecie - mapa myśli

Wspólnie siłami szkoły: podstawowa, gimnazjalna i średnia przygotowały mapę myśli. Współtworzenie jednej mapy myśli online było ciekawym doświadczeniem.

Naszą mapę zobaczycie tutaj ...kliknij.

Kodeks BEZPIECZNEJ @-Y - padlet

Dzięki padletowi przeprowadziliśmy "burzę mózgów". Zbieraliśmy propozycje zasad, których należy przestrzegać, by być bardziej bezpiecznym w Sieci. Zobaczcie co udało nam się zebrać ...kliknij

Dekalog bezpiecznych zachowań w Internecie

Z zaproponowanych na padlecie zasad wybraliśmy 10. Chcemy stworzyć  "Dekalog bezpiecznej @-y" w formie komiksu. Mamy już pierwszą propozycję:

  1. Nie umawiaj się na spotkanie, jeśli nie wiesz z kim piszesz

Wkrótce pojawią się kolejne propozycje.

Czym dla gimnazjalisty jest Internet?

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

W ramach realizowanego przez nas projektu “Bezpieczne @-y” uczniowie przeprowadzili wśród swoich rówieśników sondę, aby dowiedzieć się: jakie korzyści gimnazjaliści czerpią z Internetu, czym dla nich jest Internet, do czego go wykorzystują.

 

Uczniów biorących udział w sondzie poproszono o dokończenie zdań:

Internet pozwala mi na...

Najczęściej korzystam z ...

Gdyby nie było Internetu ...

Posłuchajcie co odpowiedzili